הצעת מחירצרו קשרפייסבוק

חשיבות ניהול בטיחות ובריאות בתעסוקה


עסקים רבים כבר הפנימו כי תחום ניהול הבטיחות ובריאות בתעסוקה בארגון הוא עניין אסטרטגי וכלכלי ולא עוד הכרח חוקתי מטריד. ניהול איכותי של הבטיחות והבריאות בתעסוקה בעסק יכול לא רק לשמור על הבטיחות של העובדים והלקוחות אלא גם להוסיף למוניטין העסק, לשפר את גישת העובדים למעסיק ויותר מהכל לחסוך בחיי אדם ולשפרם. 

בעולם המתפתח והתחרותי בו עסקים בישראל מצויים ובמיוחד בעידן בו היכולת להפוך לעסק גלובלי היא מידית, אחד הקריטריונים לבדיקה של ארגון או חברה הוא בחינת תקני ניהול הבטיחות ובריאות בתעסוקה.

למה זה טוב?


ניהול הבטיחות והגהות מאפשר לעסק יותר שליטה בכל הגורמים שנחשבים כמסכנים ובאופן הזה לצמצם אותם למינימום ואף לבטלם לחלוטין. תקן ISO 45001 מחליף את תקן OHSAS 18001 לניהול מערכת בטיחות וגהות בעבודה ובנוי באופן שמאפשר הקמת מערכת משולבת לכמה תקנים במקביל בנוחות ויעילות. התקן החדש מתמקד בבקרה על הפעילות שתתבצע במיקור חוץ, רווחת העובדים, שיתוף ומעורבותם של העובדים למטרת הגדלת הרווחה של העובדים, ניהול הסיכונים באופן מערכתי והתייחסות רחבה ככל הניתן לזיהוי מקדים של גורמי הסיכון האפשריים.

תקן ISO 45001


תקןISO 45001 החדש כולל מערכת מסודרת של דרישות שנועדו להבטיח את קיומה של מערכת ניהול בטיחות וגהות יעילה בארגון. התקן צפוי מתאים ליישום בכלל הארגונים והעסקים בישראל ובעולם וככזה יתאים לכל מני סוגים של תנאים גאוגרפים, תרבותיים וחברתיים.
היות ומדובר בתקן חדש שדורש היערכות והסתגלות של הארגונים השונים ושינוי בתהליכי עבודה, סדרים ותפקידים ניתנה תקופת מעבר לתקן שמשכה עד שלוש שנים החל מחודש מרץ 2018. על מנת לאפשר את המעבר בצורה אופטימלית שתאפשר לא רק את העמידה בתנאי התקן אלא גם הפקת יתרונות נוספים כדאי מאוד להיערך בהקדם לשינויים ולהטמיע אותם פרק זמן בטרם ביצוע המעבר לתקן החדש.

חזרה למאמרים

  • עובד משתמש במסור דיבק לחתוך רפסודת עץ תוך שמירה על בטיחות בעבודה- IQC